Logga in
Bli medlem
Bli medlem

Våra Regioner

Sverige är uppdelat i sex regioner där upp till 12 ambassadörer är valda av våra medlemmar att representera Frisörföretagarna och verka som kontaktpersoner.

I varje region finns ansvariga utbildningskoordinatorer som kan svara på Del- och Gesällprovsfrågor.
Är du intresserad av att bli vår ambassadör?  Läs här!

 

REGIONERNAS INDELNING 
Som medlem är du är välkommen att besöka alla regioners event, inte bara den du tillhör!

 

Region Norr
Södra Norrland, Västerbotten, Norrbotten

Region Mitt
Värmland, Västmanland, Örebro, Dalarna, Gävleborg

Region Öst 
Sörmland, Stockholm, Uppland

Region Väst
Göteborg, Västergötland Bohuslän, Dalsland

Region Sydost
Småland/Blekinge/Gotland, Östergötland 

Region Syd
Skåne, Halland

 

 

 

 

 

Region Norr
Information och Kontakt
Linda Holmlund Berg
Utbildningskoordinator och Ambassadör
Mob: 073-0344351
berg.hea7@gmail.com
Susanne Liljedahl
Utbildningskoordinator och Ambassadör
Tel: 0660-211690
Mob: 076-8395248
susanne.72@live.se
Ingela Bäck
Utbildningskoordinator och Ambassadör
Mob: 070-2148295
ingela@salongstil.se
Mari Lundmark
Ledamot i Riksstyrelsen och Ambassadör
Tel: 0920-40 76 60
mari@bydeco.se
Anneli Jonsson
Ambassadör
Mob: 070-5208880
0921.12060@telia.com
Jenny Janse
Ambassadör
Mob: 072-210 59 88
janse.jenny@gmail.com
Helen Westberg Kaic
Ambassadör
Mob: 0705174450
westberghelen@gmail.com
Sanna Nylander
Ambassadör
Mob: 070-5608650
sannanylander@gmail.com
Sandra Olofsson
Ambassadör
Mob: 0702035523
studio88ab@outlook.com
Anna Larsson.
Ambassadör
Mob: 0705718199
anna.larsson@studiopaus.nu
Erica Andersson
Ambassadör
erica@maxfrisering.se